Preto tak, ako oni, tak ani človek cicavec nemá žiadny problém s prijímaním proteínov z rastlinnej potravy. Mäsožravý spôsob výživy sa totiž pre človeka ukázal ako mimoriadne škodlivý a nebezpečný a to hlavne pre dnešný, západný, moderný a za normálny sa považujúci spôsob stravovania. Žiaľ, čím ďalej tým viac sa zdravie nás, "mäsožravcov", prepadá ku dnu a tá, ktorí ho vo svojom živote preferujú minimálne, alebo vôbec, sa zatiaľ tešia vitalite a pevnému zdraviu.
Hovorí sa, že živočíšne proteíny sú komplexné a rastlinné nie. S tým súhlasím, no ešte stále platí, že tie rastlinné sú pre človeka tie najkvalitnejšie, najprirodzenejšie, najľahšie stráviteľné a bezpečne postačujúce. Jediné, čo potrebuje človek urobiť, aby si zabezpečil komplexnosť a dostatok požadovaných proteínov, je konzumácia čo najširšieho spektra čerstvých, nespracovaných a podľa možnosti lokálnych a sezónnych druhov ovocia, zeleniny, strukovín, orechov a semien. Takýmto spôsobom budú tieto na rozdiel od proteínov živočíšnych, jeho telo využité takmer na 100%, bez tráviacich problémov a hlavne bez rizík, ktoré sú nemalé a ktoré dnes prináša konzumácia živočíšnych produktov. Ktoré to sú? Srdcovo - cievne ochorenia, dna, cukrovka, problémy s trávením, alergie, intolerancie rôzneho druhu a v neposlednom rade obávaná rakovina.
Okrem mnohých iných dôveryhodných a overených štúdií existuje jedna, ktorá je najrozsiahlejšia a najkomplexnejšia, aká bola kedy uskutočnená a táto vám veľmi prehľadne a zrozumiteľne vysvetlí, prečo sa proteíny živočíšneho pôvodu stali najväčším nepriateľom nášho zdravia, ako a prečo sú schopné spustiť v našom tele proces rakoviny a menovite, ktorý živočíšny proteín je na základe spomínanej "Čínskej štúdie", vedenej Dr. T.Colin Campbellom najnebezpečnejším karcinogénom, aký bol do dnes preskúmaný a ktorý väčšina z nás ešte stále denne konzumuje.